news
26.07.2017

Mistrzostwa Polski z defektem

Od Mistrzostw Polski upłynęło dokładnie 10 dni. Stosunkowo szybko oswoiłam się ze świadomością, że drugi rok pod rząd mam na MP defekt, który odbiera mi kilka pozycji... Teraz mogę podzielić się z Wami swoimi wrażeniami z tej imprezy.

Trasę w Warszawie pamiętałam z roku 2007 – wtedy po raz pierwszy stanęłam na podium Grand Prix organizowanego przez Czesława Langa. Miałam więc pozytywne skojarzenia, ale też wiedziałam, że na pewno runda będzie się różnić. Panująca na świecie tendencja do budowania rock gardenów, jumpów czy zjazdów po belkach obecnie przeżywa chyba w Polsce apogeum... Również na rundzie na Kazoorze pojawiły się belki i rock garden, wykorzystano też pump-tracki i jumpy. Po wstępnym zapoznaniu uznałam, że trasa mi się podoba.

Nasz wyścig zaplanowano na niedzielę, na godzinę 13:30. Pogoda baaardzo nam dopisała, co w połączeniu z brakiem cienia na trasie było dodatkowym „urozmaiceniem”. Po przejechaniu rundy startowej na czele wyścigu uformowały się dwie trzyosobowe grupki. W pierwszej jechały Maja Włoszczowska, Kasia Solus-Miśkowicz i Ola Podgórska, a w drugiej Marlena Droździk, Magda Sadłecka i ja. Tak wyglądały dwie pierwsze rundy. Pod koniec drugiej udało mi się wyjść na czwartą pozycję i powoli zaczęłam budować przewagę nad kolejnymi zawodniczkami. Czułam się dobrze i wierzyłam, że dowiozę swoją pozycję do mety. Niestety na czwartej rundzie miałam defekt… Wizyta w boksie kosztowała mnie stratę dwóch minut i utratę dwóch pozycji. Niestety do mety nie udało mi się już poprawić mojej lokaty i wyścig skończyłam szósta.

Szkoda, że drugi rok pod rząd defekt wyeliminował mnie z walki o lepszą lokatę na MP… No trudno, było, minęło. Cieszę się natomiast z dobrego samopoczucia, które towarzyszyło mi na wyścigu w Warszawie.

Mistrzostwa Polski były moim szesnastym weekendem startowym, przy czym trzynastym bez przerwy. Teraz odpoczywam od wyścigów, a to znaczy, że mam czas na solidny trening. Kolejny wyścig MTB z kalendarza UCI dopiero 13 sierpnia, w Szwajcarii.


powrót